חיזוק כוחותיך

מפות רלבנטיות: אי המצודה | אי המדבר

כעת יש ללכת לבית הספר לקוסמים. חזור הביתה (בדרך בה הלכת קודם), ודבר עם דינו-פליי. בקש ממנו להגיע לאי המדבר. כשתגיע, תגלה שגם אי המדבר נשלט עכשיו על ידי האזמרים, ושיש מכשולים בכל מקום. כבר ליד איפה שנחתת יש שדה מוקשים; בשביל לצאת ממנו במינימום נזק, מומלץ לרוץ כל הזמן, ולקפוץ ברגע ששומעים בום (הפיצוץ עצמו הוא שניה אחר כך). לך לבית הספר, ודבר עם המנהל. הוא יגיד לך שרק אתה יכול להציל את טווינסאן, אך תחילה עליך לחזק את כוחותיך, באמצעות טבעת הברק. הוא ישלח אותך תחילה אל מכשף מזג האוויר. חזור לאוהל שלו (בעזרת דינו-פליי, אלא מה?), ותגלה שהוא כבר לא שם (מן הסתם, הוא ב"ביקור" של המכשפים בזיליש). תמצא על השולחן שלו פתק, אשר בו כתוב כי יש למצוא פנינת זוהר באי המדבר. אם תשאל עכשיו את מנהל בית הספר, הוא יגיד לך (יחד עם הצבעה על המיקום המדויק במפה) איפה אפשר למצוא פנינה כזו- במערה שבדרום מערב האי. לך למזח שליד, וצלצל בפעמון (ראה מפה). תוך שניות מויה הצבה תגיע, ותציע לך לקפוץ על הגב שלה בשביל "טיול ימי קטן". קפוץ עליה, והיא תיקח אותך אל המערה. כשהיא נעצרת בפנים, קפוץ מהגב שלה, עלה במדרגות, ולך אל הקוצים. יש רק דרך אחת לעבור אותם – עם הפרוטו-פאק. לבש את הפרוטו-פאק, ורחף מעל הקוצים, עד שתגיע לצדפה גדולה בקצה השני. בפנים תמצא את פנינת הזוהר. לאחר שלקחת את הפנינה, חזור אחורה, קפוץ חזרה על מויה, והיא תיקח אותך החוצה.

חזור לאוהל של ברסימון, והטבל את הפנינה בקדרה שלו. מייד תקבל את טבעת הברק האימתנית, אשר בעזרתה ניתן להרוג את כל מי שבשדה הראייה (כל עוד מד הקסם שלך מלא). כעת, על מנת להגיע לרמת הקסם השלישית, עליך למצוא את הכדור של סנדל. אם דיברת עם השכן שלך, אתה כבר יודע שהוא נמצא בתוך חדר סודי במערות הביוב, אשר אליו צריך מפתח מיוחד. השכן גם יבקש ממך להשיג עבורו חומצה גאלית, מאחר וזאת נגמרה בחנויות באי. לך לאי המדבר, כנס לבית של מכשף הריפוי קר'אוק, והסתכל על מדף הספרים. המנקה תגיד שאתה יכול לקחת את החומצה, מאחר והמכשף בקושי משתמש בה. חזור לשכן שלך, ותן לו את החומצה. הוא יודה לך, וייתן לך את המפתח בצורת פירמידה בתמורה. כדאי גם לקרוא עכשיו את המידע שבמפה.

הגישה לחדר בו נמצא הכדור של סנדל היא לא דרך צינורות הביוב עצמם, אלא דרך מקום אחר, כמעט נסתר- המרתף ב"אצל לוק". לך לפאב שלו, והרוג תחילה את השומרים ואת הכלבים. הרוג את הפרנקו השיכור, לך לחבית שמאחוריו, וקח ממנה את המפתח. כעת לך למרתף, ורד למטה עד שתגיע לחדר היינות. תיכנס לחור שבאמצע החדר, ותגיע אל מחוץ לחדר הסודי. שים את המפתח שקיבלת בחור המנעול על הרצפה, והדלת תיפתח. כנס פנימה, ותמצא את הכדור של סנדל, נעול בתוך כלוב של קרח. על מנת לשחרר את הכדור, יש להשתמש בטבעת הברק. וזו עובדת, כאמור, רק כאשר מד הקסם מלא. אם מד הקסם שלך לא מלא, יש מספר דברים שאתה יכול לעשות:

1. לצאת מהחדר, ולחפש שיקויי קסם בחבית ובברזל שעל הרצפה, ואחר כך לחזור לחדר ולצאת ולחפש שוב עד שמד הקסם יתמלא.
2. לצאת מהחדר וליפול לביוב. הדבר יעלה לך, כמובן, בעלה תלתן אחד, אך כך מד הקסם יתמלא (ובמקרי חירום, אפשר תמיד לקפוץ לרוזה הפרה ל"טיפול" קטן).
3. לצאת לגמרי מתעלות הביוב, וללכת לקנות שיקויי קסם בפאב או בחנות של מר באזו.
4. כמו שאולי שמת לב, בתעלות הביוב יש דלת לחדר סודי. המפתח לדלת הזו נמצא בתוך פטרייה שמאחורי הארגז שמתחת לגשר ברחוב גרין קורולה. לאחר שלקחת את המפתח, לך לדלת, וחפש בתוך התיבה. תמצא שם אין סוף שיקויי קסם, שיספיקו לך בשביל למלא את מד הקסם.

לאחר שמד הקסם מלא והשתמשת בטבעת הברק על הכדור של סנדל, הכדור ישתחרר, ותוכל לקחת אותו. עכשיו סנדל עצמה יכולה לתקשר איתך בכל עת, וגם רמת הקסם שלך השתדרגה לכדור אדום.

כדי לצאת מתעלות הביוב, יש לקפוץ על בולי העץ שצפים בתעלות. מהם, אפשר לקפוץ אל המדרכה ולצאת החוצה מכל מקום שרוצים.

שים לב: עכשיו זו ההזדמנות האחרונה בהחלט לקחת את כישוף ההגנה, אשר נמצא על האי שממול לבית האחוזה. הכישוף לא הכרחי במשחק, אך עשוי מאוד לעזור בשלבים מסוימים, במיוחד לשחקן מתחיל. אם אתה מעוניין למצוא את הכישוף הזה, ראה כאן את ההוראות איך למצוא אותו.

 

 


אחורהקדימה

בחזרה לתפריט