כישוף ההגנה

מפות רלבנטיות: אי המדבר

 

האי שממול לבית האחוזה הוא לא מקום אשר חייבים לעבור בו במשחק. אך מצד שני, ניתן למצוא בו את כישוף ההגנה, אשר יכול מאוד לעזור במקומות אחדים במשחק. על מנת להגיע לשם, יש תחילה ליידע את טווינסן שהאי הזה קיים בכלל. לשם כך, לך לבית האחוזה, וכנס לסאונת הנשים. לאחר שתצא, הגרובו האחראי יבוא אליך. נצל את ההזדמנות שהוא לא במקום הקבוע שלו, ולך לשם. טפס בסולם, ותגיע לגג. שלם שני קאשים בשביל להשתמש בטלסקופ, וכך תוכל לראות את האי שממול לבית האחוזה.

רק לאחר שטווינסן יודע על האי, הוא יכול לבקש מדינו-פליי שייקח אותו לשם. אך אם עוד אין לך את הפרוטו-פאק, עדיין אין לך מה לחפש שם. אחרי שמצאת את הפרוטו-פאק, תוכל ללכת אל האי, ולמצוא שם את כישוף ההגנה. כשהגעת לאי, קח תחילה את קופסת התלתן שממולך, ואת הפטרייה שבראש הגבעה. אחר כך רד עם השביל, והמשך איתו עד שתגיע לקצה החוף. לבש את הפרוטו-פאק, ורחף לתוך המערה. המשך לרחף קדימה, תוך הימנעות מהעטלפים ומכדורי האש שיורים לעברך. לאחר שהגעת למקום מבטחים, קפוץ מעל הקוצים, ותמצא שם שני שלדים. הרוג את שניהם (עשוי לקחת קצת זמן). אחר כך, דחוף את הארגז שבמערה (נראה יותר כמו כלוב) אל המדרגות, קפוץ עליו, ומשם אל המדרגות. לך אחורה לקצה הפלטפורמה, קח תנופה, וקפוץ אל הפלטפורמה שממול. עמוד אל המעלית, שלוף את רובה הנשיפה שלך, ותירה לעבר הידית שממול בשביל להפעיל את המעלית.

עכשיו, דחוף את הארגז שלמעלה לעבר המעלית, אבל אל תיתן לו ליפול. הצב אותו באותו מקום כמו בתמונה, כך שחצי ממנו נמצא באוויר. חזור למטה, ודחוף את הארגז השני אל המעלית, כך שיהיה בדיוק מתחת לארגז שלמעלה. הפעל את הידית של המעלית, והארגז יעלה למעלה, מה שיגרום לזה שכבר למעלה לעלות עליו (ראה תמונה). החזר את המעלית למטה, עלה עליה, וזרוק את כדור הקסם כך שיפגע בקיר שממול, ויחזור לידית בשביל להחזיר את המעלית למעלה. כעת דחוף טיפה את הארגז העליון, כך שיהיה לך מספיק מקום לדרוך על התחתון. קפוץ אל הארגז התחתון, וממנו אל העליון ואל הפלטפורמה למעלה.

לך קדימה, ועבור למצב התגנבות כדי שכדורי האש ירחפו מעליך. המשך אל החדר הבא, ותמצא שם שני שלדים נוספים. הרוג אותם (אפשר לנסות להפיל אותם למים), והמשך קדימה. רד במדרגות מעץ, ותמצא את המפלצת ששומרת על כישוף ההגנה. לאחר שתהרוג אותה, ייפתח הכלוב, ותוכל לקחת את כישוף ההגנה.

לאחר שלקחת את כישוף ההגנה, רד למטה, לבש את הפרוטו-פאק, והפעל את הכישוף על מנת להימנע מהעטלף. כשנחתת בשלום בחדר הבא, הפסק את הכישוף (על ידי בחירתו ברשימת המלאי), ועשה מאמץ להרוג את העטלף (באמצעות רובה הנשיפה). קח את כל הפטריות שבחדר- תזדקק לכולן על מנת שמד הקסם יהיה מלא. כעת, לך אל הפלטפורמה האחרונה, הפעל את כישוף ההגנה, ורחף קדימה. באמצע הדרך, יופיעו לוחות ברזל שינועו לרוחב החדר, ויפילו אותך למים אם תפגע בהם בלי כישוף הגנה (מזכיר את המקדש של בו בהרפתקאה קטנה גדולה 1). לאחר שעברת אותם, נחת על השיפוע שליד, ובטל את כישוף ההגנה. אחר כך, רחף החוצה וצא מהמערה.

 

בחזרה לתפריט