הטראלו ושומר המגדלור

מפות רלבנטיות: אי המצודה

אם תדבר עכשיו עם תושבי האי, טווינסן ישאל אותם אוטומטית אם הם יודעים איפה ראף. רוב האנשים יגידו לו שהוא נוהג לנגן על הגיטרה שלו באזור הצוקים. אז למה שלא תבדוק אם הוא שם?

עקוב אחרי השלטים המכוונים לעבר הצוקים (לא לצוקי וודברידג'!), ותמצא בסוף מערה שמובילה לשם. תיכנס אליה, תהרוג את העכביש הגדול (ואם תרצה גם ואת העטלף ואת הנחשים), וצא מהצד השני שלה. תמשיך שמאלה עם השביל, קפוץ מעל הצוקים (עם תנופה!), ותגיע למערה נוספת. פנה שמאלה, עלה במדרגות, תמשיך שמאלה, ותמצא את ראף. הוא יגיד לך שתצטרך את כדור הקסם ואת הטוניקה של אבותיך בשביל להציל אותו. אם עוד לא מצאת את שני אלה, צא מהמערה, וחזור אל הצוקים בדרך בה הגעת.

בשביל למצוא את כדור הקסם, פשוט חזור לבית של טווינסן וזואי. בחדר השינה שלהם יש דלת, אבל היא נעולה. חפש בארון שליד הדלת, ותמצא שם מפתח. תיכנס לחדר הנוסף, ושם תמצא את כדור הקסם. בהזדמנות זו, כדאי לקחת גם את ההולומפ (ואם רוצים, אז גם שלושה חצים).

טוניקת האבות, כפי שכתוב מאחורי הציור של סנדל שבבית של טווינסן, נמצאת במוזיאון של גברת בלופ. לך למוזיאון, דבר עם השומר בכניסה, ושלם בשביל להיכנס. דבר עם גברת בלופ, והיא תגיד לך שהדלת לחדר השולט בפתיחת התא בו נמצאת הטוניקה נעולה. לך אל הדלת, ותוכל לראות שהחלון של החדר פתוח. צא החוצה, עלה במדרגות, וכנס לחדר דרך החלון. בלוח הבקרה יש שני כפתורים, אחד פותח את דלת החדר, ואחד את התא בו מוחזקת הטוניקה. לחץ על שני הכפתורים, ורוץ למטה בשביל לקחת את הטוניקה. אם לא תספיק והתא יינעל, פשוט חזור למעלה ולחץ על הכפתור שוב.

כעת יש לך גם כדור קסם, וגם טוניקה. חזור למערה, עלה במדרגות, ובמקום ללכת לכיוון של ראף, לך ימינה, עד שתגיע לחביות שחוסמות את הדרך. אם תסתכל טוב, תבחין בידית בקצה החדר - ידית השולטת על פתיחת השער הסמוך. זרוק את כדור הקסם לעבר הידית, עד שתפגע בה והשער ייפתח. אם לא הצלחת לפגוע בידית, נסה להחליף מצב התנהגות; זה גם מקום טוב לבחון וללמוד את השתנות מסלול כדור הקסם עם מצבי ההתנהגות. לאחר שהשער נפתח, עבור דרכו והמשך לחדר הבא.

בחדר הבא תמצא סולם שבור - תתעלם ממנו בינתיים. תמשיך קדימה בחדר, תוך קפיצה (עם תנופה) מעל הבורות שבדרך. לבסוף תראה למעלה שער וידית. כשאתה במקום נוח, עבור למצב התגנבות, וזרוק את הכדור על הידית בשביל לפתוח את הדלת. עכשיו חזור אחורה לפתח החדר, ולך לסולם. קפוץ תוך לחיצה על קדימה בשביל לאחוז בסולם ולטפס למעלה. המשך קדימה, דבר עם ג'ו (כאילו שיש לך ברירה), ועבור לחדר הבא.

כאן תמצא שני יצורים קטנים ונודניקים. הרוג אותם (עשוי לקחת קצת זמן), וקבל מכל אחד מפתח. כעת עלה על ה"רמפה", ובמצב רגיל לך קדימה, תוך קפיצה מעל הקוצים שבדרך. כשתגיע לשער, פתח אותו, ותבחין בציפור מרחפת מעל. אם הציפור פוגעת בטווינסן הוא פשוט נופל למים ומאבד עלה תלתן אחד. לכן, הדרך הטובה ביותר היא ללכת עד לאמצע הגשר, לחזור אחורה לתחילתו, ולאחר שהציפור עוברת, לרוץ קדימה עד לשער השני ולחדר הבא.

בחדר האחרון שבמערה תמצא את הטראלו. להרוג אותו עשוי לקחת קצת זמן לשחקן מתחיל, אך בסך הכל לא יותר מדקה או שתיים. לאחר שהרגת אותו, קח את כל הדברים הטובים שהוא השאיר, כולל המפתח (אם אתה לא רואה אותו, זרוק את כדור הקסם, והוא יימשך אל המפתח אוטומטית). עכשיו דבר עם ראף ופתח בשבילו את השער. לך לכיוון היציאה מהמערה, עד שתמצא את זואי. לאחר שהיא תגער בטווינסן, שניהם ייצאו מהמערה וילכו לבית שלהם, שם הם ימצאו את ברסימון. לך אחרי ברסימון למגדלור, דבר איתו, וצפה בסרט המרשים.

 

 

 


אחורהקדימה

בחזרה לתפריט