בעקבות האוצר האבוד

מפות רלבנטיות: אי המדבר | אי פרינסיפל | אי פרוקסימה

אחרי שיצאת מהמקדש, טווינסן ידבר עם הרביבאני הזקן, וייתן לו את הספר. הרביבאני יגיד לך ללכת לחפש בבית שלך את ההנחיות שהשאירו אבותיך להדחת הרודן. צא מהמדבר, וחזור לסירת הדייג באותה דרך בה הגעת. בקש ממנו להגיע לאי המצודה. צא מהנמל ולך הביתה (אל תשכח להיזהר מהרובוט!). במקום להיכנס לבית (מה שלא אפשרי בלאו הכי), המשך לרוץ ישר, אל גשר העץ שבקצה האי. פנה צפונה, קפוץ אל הצוק הקטן, והמשך ישר עד המערה. עכשיו כשיש לך את הספר של בו, אתה יכול לקרוא רונית. קרא את השלט שבחדר, ותגלה שהמפתח לחדר הפנימי נשדד על ידי לה-בורן.

אם תשאל אנשים שונים ברחבי הפלנטה על לה-בורן, תקבל רמזים רבים שיובילו אותך לבסוף לאי פרינסיפל. הפלג לשם (זייפן הכרטיסים ימכור לך עכשיו אחד תמורת 5 קאשים), ושאל גם שם. המוכר בבזאר יגיד לך שהוא מכר את היומן של לה-בורן באותו בוקר לספרן. לך לספרייה, ותמצא גרובו יושב ליד שולחן בסמוך לחדר ההקרנה, וקורא את היומן. שאל אותו כל מה שאפשר, ותגלה שהאוצר נמצא באי פרוקסימה. אבל איך בדיוק מגיעים לאי פרוקסימה? נראה שנאלץ לקנות סירה משלנו. אם כבר דיברת עם הספרו המשוטט בפורט-בלוגה, אתה ודאי יודע כי הוא מחכה לחבר שלו המעוניין למכור את סירתו. סע לשם, ודבר עם הספרו. הוא ייקח אותך אל הסירה, ויציע למכור אותה תמורת הסכום הצנוע של 200 קאשים. אם אין לך את הסכום, וסביר להניח שאין לך, תצטרך להתחיל לגייס אותו. הדרך הטובה ביותר היא ללכת למגרש המשחקים שבבסיס הצבאי, שם נמצא חייל פחדן שייתן לך 15 קאשים כל פעם שתהרוג אותו. לאחר שגייסת את כל הסכום, תוכל לקנות את הסירה.

בעזרת הסירה, הפלג לאי פרוקסימה. אם תעקוב אחר ההוראות שנתן לך הגרובו לפי היומן, כלומר תעבור למצב התגנבות ותתקדם עד לשתי המנורות, תמצא את עצמך מול המוזיאון. אם עשית את הדרך במצב התגנבות, יבוא ספרו וייתן לך מכין קפה. כלי חביב שיכול להביא בונוס קטן, אם כי לא מאוד שימושי (אם אתה באמת רוצה לדעת, אתה יכול להביא את מכין הקפה ללנקטיר שגר בקצה פרוקסים-סיטי, והוא ייתן לך בתמורה רשימה המפרטת את מקום הימצאם של מספר עלי תלתן וקופסאות תלתן). בכל אופן, עכשיו אנחנו יודעים שהאוצר נמצא בתוך המוזיאון. אבל אם תיכנס בדרך הרגילה, תוך מספר שניות יזהה אותך סופרגרו, וישלח אותך ישר לכלא. כמו שלא מאוד קשה לראות, יש למוזיאון גם כניסה צדדית, ובצידה מנעול. אם כבר דיברת עם הרביבאני הכלוא באי פרינסיפל, תוכל עכשיו לבקר את אחיו, ולקבל ממנו כרטיס אשר יפתח את המנעול. אם לא דיברת איתו, ראה את ההוראות בחלק 4 של המדריך. כדי לפגוש את אחיו של הרביבאני הכלוא, לך מערבה אל המסך הבא, ואל הבית שבמזרח המסך. תוך שניות יבוא משובט. הרוג אותו, קח את המפתח וכנס לבית. דבר עם הרביבאני, והוא ייתן לך כרטיס אדום. כעת לך לדלת הצדדית של המוזיאון, והשתמש בכרטיס האדום על המנעול. כנס פנימה, אך אל תלך עדיין לאזור הראשי של המוזיאון. בחדר הצדדי יש מעלית המובילה לתעלת הביוב. רד בה, ובביוב לך ישר ועלה במעלית הסמוכה. תמצא את עצמך בבית הכלא עכשיו. דבר עם הגרובו, והוא יגיד לך כי המוזיאון ייסגר כאשר כפתור האזעקה יופעל, אך כל נגיעה קלה ברצפה תפעיל את האזעקה ותזעיק סופרגרו. לכן, יהיה עליך לרחף שם. נשמע בלתי אפשרי? לא כשעל האי גר מדען בשם ג'רום בלדינו, שבדיוק עובד על פרוטו-פאק - מכשיר המאפשר לרחף. בלדינו גר בסמוך לזייפן הכרטיסים. דבר איתו, והוא יגיד לך שהוא צריך מנוע כמו שיש במייבשי שיער. צא מביתו, ושוטט ברחבי האי עד שתיתקל במוכר מייבשי השיער. קנה ממנו מייבש שיער תמורת 30 קאשים, ותן את המייבש לבלדינו. הוא ייתן לך את הפרוטו-פאק, ואפילו 10 קאשים כדי לנסות אותו!

אז עכשיו כשאנחנו יכולים לעוף, הכול מוכן. כנס שוב לכלא, ולחץ על הכפתור האדום ליד הקיר. האזעקה תופעל והמוזיאון ייסגר, אך מאחר שהספקנו להוריד את המעלית לתוך הביוב, עדיין אפשר להיכנס משם. רד במדרגות שבמבנה הכלא, וכנס בדלת הקטנה שבקיר, עם הסימן של הברק. תמצא את עצמך שוב בתעלות הביוב. לך אל המעלית אותה הורדת קודם מהמוזיאון, ועלה איתה אל תוך המוזיאון.

אז עכשיו אנחנו בתוך המוזיאון. לפני שתזוז אפילו צעד אחד, לבש את הפרוטו-פאק על ידי בחירתו ברשימת המלאי. כעת רחף קדימה לעבר החדר הבא, והשתדל מאוד שלא ליפול! מאוד כדאי גם לא ללחוץ על קונטרול או להחליף מצב התנהגות בזמן שמרחפים. בחדר הראשון נמצא מוצג אחד בלבד- דגל פיראטים. נחת על הרצפה שלידו (על רצפות המוצגים אפשר לדרוך), וקח אותו. המשך לרחף לעבר החדר הבא. עלה במדרגות (אל תרד, מחכה למטה רביבאני), ותגיע לחדר עם מוצגים רבים. בחדר גם משוטט רובוט, כן, מאותו סוג שיורה כשהוא מזהה תנועה. כאשר הוא מתקרב, רחף אל רצפת מוצג קרובה, והמתן עליה עד שיעבור. המשך כך מערבה, לעבר החדר הבא. כאן תמצא תיבת אוצר. חפש בה, וטווינסן ימצא את המפתח אל החדר. כעת אפשר לרדת בדרך מקוצרת על ידי נפילה מהקיר, איפה שהמחסום הוזז. כנס לתעלת הביוב, וצא מהיציאה הסמוכה.

עכשיו יש לנו את המפתח, ואפשר לחזור הביתה ולפתוח את הדלת! לך לסירה שלך שעדיין מחכה בנמל, והפלג לאי המצודה.

 


אחורהקדימה

בחזרה לתפריט