המקדש של בו

מפות רלבנטיות: אי המדבר

הגענו אל המקדש של בו. לא סתם זהו אחד המקומות המפורסמים ביותר במשחק, לטוב ולרע. אישית אני דווקא די אוהב את המקום, אבל יש הרבה שיש להם בעיקר זיכרונות רעים ממנו. רק טיפ קטן לפני שמתחילים: עוד מעט צריך הרבה כסף בשביל לקנות סירה. וכמו שאמר הדייג, במקדש מסתתרים הרבה אוצרות. לכן, השתמש באקשן על כל כד שתמצא. מוכנים לצאת לדרך? קדימה...

האזור הראשון

תחילה, לפני ששלד הרביבאני מתעורר, לך אל התהום, וקפוץ מעמוד לעמוד עד הקצה השני. אם נפלת, לא נורא- עלה בסולם ונסה שוב. ואם הוא כבר התעורר, תיאלץ עכשיו להילחם בו. כשהגעת לקצה השני, לך עד לשורת הקוצים, וקפוץ מעליה. תמצא כאן דלת נעולה, שאמנם נפתחת כאשר עומדים על המזבח הסמוך, אך נסגרת מייד כשיורדים ממנו. לכן, צריך למצוא משהו להניח על המזבח.

המשך מזרחה, רד במדרגות ועלה בבאות. אל תיגע בינתיים בידית או בשלדים. כאן תמצא רצפה אשר חלק ממרצפותיה כהות יותר. תיזהר שלא לדרוך עליהן- הן מפעילות כדורי אש מהפסל הסמוך. המשך ישר, רד במדרגות, עלה באלה שאחריהן, ופנה מערבה. היזהר ממכונת הירייה שעל הרצפה. עלה במדרגות שבחדר, ומייד יבוא בול עץ לעברך. הסתובב אחורה, רוץ ופנה כדי לתת לבול העץ לעבור אותך. אחרי שעבר, חזור אל המדרגות, והפעל את הידית שלמעלה. הפעל גם את הידית שבמורד המדרגות כדי לפתוח את הדלת הסמוכה.

חזור למטה, ולך אל הדלת שזה עתה פתחת. תמצא מסורים מטיילים להנאתם על הרצפה, וכדורי אש נורים לכל עבר. חכה ששניהם יעברו, רוץ קדימה ומסביב לסלע, ובחזרה לצד השני, כמו בתמונה הבאה:

עלה במדרגות, ותמצא פסל בדמותך (ככל הנראה). דחוף אותו קדימה עד הסוף, הפל אותו למטה, והמשך לדחוף אותו חזרה לעבר היציאה, עד למקום בצורת צלב על הרצפה. קפוץ קדימה, והפעל את הידית של הפלטפורמה. הפלטפורמה תבוא, ותנחת בדיוק על הצלב. דחוף את הפסל על הפלטפורמה, חזור והפעל הידית שוב. כעת, חזור למעלה, וקפוץ על הקיר של הידית שהרגע הפעלת. כדי לנחות בדיוק על הקיר, יש לעמוד בערך במרכז הצלב עליו נחתה הפלטפורמה. מהקיר הזה קפוץ לקיר שממול, והפעל את הידית הסמוכה. הפלטפורמה תגיע עם הפסל. דחוף את הפסל לעבר הפלטפורמה שממול. אופס, נראה שהשלדים התעוררו... רד במדרגות, והרוג את שניהם (עשוי לקחת קצת זמן). כשסיימת, הפעל את הידית שלמטה, והפלטפורמה תגיע כל הדרך עד לקצה השני. דחוף אותה על המזבח, והדלת תיפתח. עבור דרכה אל החדר הבא.

 

האזור השני

החדר השני במקדש הוא קטן יחסית, אבל אחד המקומות היותר קשים במשחק. לאחר שתתקדם בו כמה צעדים, יגיע משום מקום בול עץ ענקי, שירדוף אחריך לכל האורך. אם במקרה תיפול בדרך לאחד החורים ברצפה, עצה שלי: אסקייפ ->  יציאה מהמשחק -> טעינת המשחק מחדש. הרבה יותר פשוט מלנסות למצוא את הדרך החוצה (כן, אני יודע שזו רמאות...). כאשר תגיע לידית במרכז החדר, הפעל אותה, וייפתח חור ברצפה. בול העץ ייפול בו, ויאפשר לך להמשיך בחופשיות. לאחר שהוא נפל, המשך קדימה (במצב רגיל! זהירות מהחורים ברצפה), עד שתגיע לחדר הבא.

 

 

 

האזור השלישי

באזור השלישי יש לדלג תחילה על המסור המשוטט (נגיד שככה קוראים לדברים האלה), ולהמשיך ישר. עזוב את השלד שלמעלה, הוא סתם מיותר. הפסל שבקיר יירה כדורי אש לעבר המדרגות; המתן לשעת כושר, ורוץ למעלה. פנה ימינה, וכנס לחדר הגדול. עלה על המדרגות, עבור למצב רגיל, ולך לעבר קצה המשטח (אפשר כמובן גם לקחת את הפטרייה בדרך). זרוק את כדור הקסם אל הידית ממול, והפלטפורמה הנעה תגיע אליך. קפוץ עליה, והפעל את הידית שוב. כשתגיע לקצה, קפוץ לעבר המשטח השני, וגם בו לך עד הקצה והפעל את הידית עם כדור הקסם. עלה על הפלטפורמה, והפעל את הידית שוב. לך לאורך המשטח הצר לא לעבר הקוצים, אלא לכיוון הכניסה, עד סופו. קפוץ אל המשטח שממול, ולך לאורכו עד הסוף. פנה תחילה צפונה במעלה המדרגות, ותראה אבן נופלת ומתגלגלת לעברך. תן לה לעבור אותך, חזור פנימה והפעל את הידית. חזור אחורה, ורד בסולם (סתם, זה לא הרפתקה קטנה גדולה 2... תיאלץ להפסיד קצת נקודות חיים).

אל תתפתה לקחת את שיקוי הקסם- מאחוריו מסתתר רביבאני. תגיע לשלוש מעליות ושלוש ידיות. זכור מה אמר הספרו בספרייה- משוך את הידית האמצעית פעם אחת, ואת הידית הימנית פעם אחת (בסדר הזה, מן הסתם). המעליות יסתדרו בשיפוע, ויאפשרו לך לקפוץ למעלה. לך אל הפסל, ודחוף אותו למטה, עד שיונח על המזבח. הדלת תיפתח. כנס בדלת, ותמצא שני שלדים רביבאנים. במקום לנסות להילחם בהם, רוץ מייד לעבר הספר שבמרכז החדר. פתאום הם יתחילו להשתחוות לך, ואפילו לא יתנגדו כשתנסה להרוג אותם! עכשיו אפשר גם לחזור לקחת את שיקוי הקסם, ובדרך להרוג גם את הרביבאני שם.

אחרי שהרגת את כולם, לך לקצה החדר, אל נקודת האור, וצפה בסרט המרשים. זהו, סיימנו את המקדש. היה קשה?

 


אחורהקדימה

בחזרה לתפריט