מוצאים את זואי

מפות רלבנטיות: אי המצודה

זואי נלקחה, וכאן בעצם מתחילה ההרפתקה האמיתית. אם לא הספקת להסתתר מהמשובטים, יש לחזור הביתה באותה דרך בה הגעת קודם, אך מאחר וגרובו משובט שומר על הדלת עכשיו, יש לעלות על הצוק שליד הבית, ולהיכנס דרך פתח הארובה. אם הספקת להסתתר, לך לארון שבחדר המרכזי שבמערב הבית, בין האמבטיה לחדר השינה. בארון תמצא את שני החפצים שמעתה יהיו חבריך הטובים ביותר- הטוניקה של אבותיך, וכדור הקסם. עכשיו אפשר להרוג סוף סוף את המשובטים, בעזרת כדור הקסם, אותו מפעילים במקש Alt.

מאחר והמשובטים חסמו את הדלת, יש לצאת עכשיו מהבית דרך הארובה. לאחר שיצאת, רד מהצוק כלפי מזרח, והמשך אל לופין-בורג במסך הבא. אמנם מטרתנו עכשיו היא למצוא את זואי, אבל אם כבר בחרתם להשתמש במדריך, אפשר לגלות לכם שמהר מאוד תזדקקו לבקבוק של סירופ דובדבן. כדי להשיג אותו, יש ללכת לבית המרקחת שבמרכז האי (ראו מפה). בית המרקחת נעול, ולכן יש להרוג משובט כדי לקבל מפתח. הכי פשוט זה לעלות לגג, שם יש גרובו שקל יחסית להרוג. בבית המרקחת יבחין בכם הרוקח ויקרא למשובט, אותו תצטרכו גם להרוג. לאחר שעשיתם זאת, תוכלו להרוג גם את הרוקח (שלא ממש יתנגד), ולקחת את הסירופ מהמדף (הבקבוק האדום הבולט). אפשר גם לקחת 10 קאשים מהקופה.

ועכשיו, לעניינו. איפה בכלל היינו? אה, כן, זואי נחטפה. אם תשאל אנשים שונים ברחבי האי, תקבל תשובות שונות ומשונות. הגרובו בפאב יגיד לך, בתמורה למשקה, כמובן, שהוא ראה את המשובטים לוקחים אותה בסירה לאי אחר. לך לנמל, ותמצא גרובו משובט שומר בכניסה. הוא יגיד לך שאתה צריך לקנות כרטיס מעבורת כדי להפליג. אבל אם תלך לחנות הכרטיסים, המוכר יזהה אותך, ומייד יזעיק סופרגרו. לכן, יש לעבור לתוכנית ב': חסל את הגרובו בעזרת כדור הקסם, קח את המפתח שלו ופתח את השער. אבל עדיין אין לנו כרטיס...

בנמל תמצא גרובו מלח, שיבטיח לתת לך כרטיס מעבורת אם תצליח לסדר את ארבעת הארגזים שבמחסן על ארבעת האיקסים. כנס למחסן, ותמצא פאזל המזכיר בצורתו את סוקובן. הפאזל קל ברובו, פרט לחלק מסובך אחד. מומלץ לעשות את הפאזל במצב רגיל, כדי למנוע דחיפות מיותרות.

התמונה הבאה מציגה את מצבו ההתחלתי של הפאזל. הריבועים האדומים מסמלים את הארגזים, והנקודה הכחולה את טווינסן:

דחף את ארגז  1 סנטימטרים ספורים קדימה, כדי שתוכל לעקוף אותו. השאר אותו במקומו, ולך אל ארגז 2. דחוף גם אותו קדימה על מנת שתוכל לעקוף אותו, עבור לצד השני שלו, ודחוף אותו קצת קדימה כך שיעמוד בדיוק מול האיקסים:

דחוף את ארגז 2 קדימה עד הסוף. אחר כך לך אל מאחורי ארגז 4, ודחוף גם אותו קדימה עד לפינה. כעת, דחף את ארגז 3 מעט כדי שתוכל לעקוף אותו, ולך אל הצד השני שלו. המצב צריך להיראות כך:

דחוף את ארגז 3 עד הסוף, ואחר כך אל האיקס שבפינה. נשארנו עכשיו רק עם ארגז 1. הבא את הארגז למקום שבציור למטה, ולך את כל העיקוף עד שתעמוד מאחוריו, עם פניך אל האיקסים:

עכשיו מגיע החלק הקשה. יש לדחוף את הארגז לעבר האיקסים, אך לא עד הקיר. מומלץ אפילו לבצע את הדחיפה הזו במצב התגנבות, כדי להיות זהירים במיוחד. עצור בערך במקום הנראה בתמונה שמשמאל, לך אל הצד השני (ברווח בין הקיר לארגז), ודחף אותו טיפה אחורה, כך שתוכל לאחר מכן לדחוף אותו בדיוק אל האיקס.

שים לב שאם תעשה טעות כלשהי במהלך הפאזל, ממש אין סיבה לדאגה. צא מהחדר, כנס שוב, והארגזים יחזרו למצבם ההתחלתי. רק טיפ קטן: כאשר מכים את הארגזים, מקבלים בונוס חביב.

לאחר שסיימת, צא מהמחסן, והמלח ייתן לך כרטיס. לך אל המעבורת, הראה את הכרטיס לרב החובל, ועלה למעבורת. הלאה לאי פרינסיפל!

 

 


אחורהקדימה

בחזרה לתפריט