הגעה לפרינסיפל

מפות רלבנטיות: אי פרינסיפל

סוף סוף הגענו לאי פרינסיפל. יש הרבה דברים לעשות כאן, אבל כמובן שהדבר הראשון הוא לצאת מהנמל. אם תלך קצת קדימה, תמצא גרובו משובט השומר על הנמל. עמוד במרחק מספיק כדי שלא יוכל לראות אותך, והרוג אותו בעזרת כדור הקסם. לך לאיפה שהוא עמד, והרוג גם את החייל בעזרת כדור הקסם. לך לעמדה בה עמד החייל, וממנה הרוג את הרביבאני המשובט. ככל הנראה תאבד גם אתה קצת כוח. אחרי שימות, תוכל סוף סוף להמשיך למסך הבא.

המשך קצת ישר, ותמצא רביבאני כלוא. יש לדבר איתו, אבל קצת קשה להגיע אליו כשכולם מסביב יורים עליך. עמוד בערך ליד השער שבחלקו המזרחי של המסך, במקום שיאפשר לך להרוג את החייל שבשוחה. לאחר שזה מת, תוכל להיכנס לשוחה בקלות. רוץ קדימה עד שתגיע לרביבאני, ודבר איתו. אחר כך, חזור בשוחה למקום ממנו נכנסת אליה, טפס בסולם שבקצה, וחזור אל השביל.

כאמור, יש דברים רבים לעשות על האי, אך אני מתחיל בדרך כלל מהספרייה. לך צפונה, ותגיע לבניין הספרייה, כנס אליו, ודבר עם כל מי שאתה רואה. תקבל אינפורמציה רבה שתעזור לך בהמשך. הספרן יבקש ממך לשנות את טעם מי הברז של האי. ומאיפה בדרך כלל מגיעים מי ברז? נכון, ממגדל המים. אמנם הדרך הקצרה עכשיו לשם היא לפנות מערבה, אך שני חיילים בקצה המסך קצת מפריעים לך. לכן, עדיף לחזור דרומה למסך ממנו באת (המבצר), ושם לפנות מערבה, לעבר העיר העתיקה. חוץ מזה, עוד אין לנו דלק בכלל בשביל המסע אל מגדל המים...

בעיר העתיקה, תגלה שכולם פוחדים ממך ובורחים ממך. כמו שאומרת הרביבאנית שבבית בעיר- "חסל משובט!". יש רביבאני משובט אחד במזרח העיר. הרוג אותו, ותזכה לאמונם של תושבי העיר. כעת אתה יכול לדבר עם הרביבאני החום שבדרום העיר, אשר יגיד לך שהוא יכול להביא אותך אל האסטרונום. כך מתחיל המסע הארוך לעבר האסטרונום. עקוב אחרי הרביבאני, ואחר כך אחרי הרביבאני השני שהוא קורא לו. כפי שהוא אומר לך בבית שלו, "שטוף את ידיך בכיור", והתמונה שבקיר תזוז. כנס למעבר הסודי, ותמצא את עצמך בביתו של המנעולן. צא החוצה, והמנעולן ייתן לך מפתח. השתמש בו לפתיחת השער, אבל אל תמהר ימינה! עכשיו אפשר סוף סוף להגיע לחנות ולקנות קצת דלק, אבל אם כבר הגענו עד הלום, אולי כבר כדאי לדבר עם האסטרונום. דבר עם הרביבאנית אשר עומדת ליד החנות, והיא תבטיח לעזור לך להסיח את דעתו של הסופרגרו. עקוב אחריה, והמתן ליד הפסל של פאן-פרוק עד אשר הם ייעלמו מהעין. לאחר שנעלמו, המשך למעלה, פנה ימינה וטפס במדרגות אל הגג. לך לפתח שעל הגג, ופתח אותו בעזרת פקודת אקשן.

לאחר שתדבר עם בוב וורטיקס, תוכל לנסות להוציא כסף מהתיבה. טווינסן אמנם לא יוציא כלום, אך בן רגע בוב יבוא ויוציא בשבילך קצת כסף. צא מהחדר דרך הפתח הקטן, ותגיע לחדר שאין שום דבר מעניין לעשות בו. אך זכור מה שאמר לך בוב: היה זהיר במסעך! עבור למצב התגנבות, ורק אז צא מהחדר. לך במצב ההתגנבות דרומה, עד שתגיע לקיר לידו עומדת הרביבאנית. קפוץ מעליו, ותגיע חזרה לעיר. כעת כנס לחנות, וקנה גז לעשרה מסעות. צא מהחנות, ומהעיר כולה לכיוון דרום.

הגענו עכשיו לרחוב פג-לג. אם תפנה צפונה ותמשיך ישר, תמצא רכב שמתוכו יצא חייל. ואם תהיה מספיק זהיר, החייל לא ישים לב אליך, ופשוט ילך להשתין. נצל את ההזדמנות, כנס לרכב, וסע אל מגדל המים. כשתגיע למגדל המים, עלה במדרגות, וכנס דרך הפתח שבגג. קח את כל ה"גודיז" (הפטריות והלבבות שבחביות), וטפס במדרגות אל הבריכה. לחץ על Shift כדי לפתוח את רשימת המלאי שלך, ובחר בבקבוק הסירופ. אם לא עקבת אחרי המדריך ואין לך, תאלץ לחזור לאי המצודה ולקנות אחד. ראה את ההוראות בחלקו הקודם של המדריך.

צא החוצה בסולם, חזור אל הרכב, וסע חזרה לרחוב פג-לג. הבריחה מהחייל קצת יותר מסובכת עכשיו, ואני בדרך כלל בורח דרך ה"יער". בכל אופן, עכשיו כששינינו את טעם המים, אפשר לחזור לספרייה, ולדבר עם הספרן. הוא ייקח אותנו למחלקת "הספרים האסורים". קרא את הספר שבחדר שהוא פתח.

אז עכשיו יש להגיע לאי המדבר. אם כבר דיברת עם האסטרונום, תוכל עכשיו לנצל את הקשרים שלך איתו כדי להגיע לשם. אם לא, לך לפגוש אותו, כפי שמוסבר למעלה. כדי להגיע לאי המדבר, יש ללכת לפורט-בלוגה, דרך המחנה הצבאי (ראה מפה). במחנה הצבאי, קפוץ מעל החומה הנמוכה שבכניסה, והתעלם בינתיים מהרביבאני המשובט (הכוח שלך עדיין חלש מדי בשבילו). המשך צפונה. במגרש המשחקים תמצא חייל פחדן, ואם תצליח להרוג אותו בעזרת כדור הקסם תקבל 15 קאשים. משם לך מזרחה, ותמצא רכב צבאי. סע איתו אל פורט-בלוגה. בנמל הקטן, דבר עם הרביבאני שדג על המזח, והוא ייקח אותך לאי המדבר.

 


אחורהקדימה

בחזרה לתפריט