השגת מיכל גזוג'ם

מפות רלבנטיות: אי הפרנקואים

 

רד לנמל, דבר עם אחד המלחים, ושלם לו בשביל להפליג לאי הפרנקואים. תגלה שכולם שם מחפשים בקדחתנות (תרתי משמע) איזשהו חלק מפתח אבוד. לך במעלה השביל לעבר בית הזיקוק, ותגלה שהשער נעול. תמשיך ימינה לאורך הגדר, עד שתגיע לצינור. קפוץ על הצינור, וממנו על שקע קטן שבגדר. עכשיו אתה בפנים. עקוף את הבניין, הרוג את השומר, וכנס פנימה.

בית הזיקוק מורכב מכמה חדרים, אשר ברובם עיקרון דומה. בחדר הראשון, פנה צפונה, קח את רובה הנשיפה שלך (רצוי), ותירה לעבר הגלגל שמעבר לקיר. ברגע שפגעת בו, הפרנקו הטכנאי יבחין בכך, ויבוא לסדר את זה. תמשיך לירות, עד שהפרנקו ימות, והגלגל יהיה כמו שצריך (יודעים שהוא כמו שצריך אם הסיבוב האחרון שלו הוא ימינה). לא לגעת בגלגלים האחרים שבחדר. לך לעבור הפלטפורמה שבמרכז, קח תנופה, וקפוץ אליה, וממנה אל זאת שאחריה. מזו קפוץ אל המעלית, הרוג את החייל שלמעלה, וסובב את הגלגל שמאחוריו. כעת חזור למטה, חכה להפוגה שבפליטת הגז, קפוץ אל המדרגה, וקח את המפתח מהתיבה האדומה. חזור אל הדלת, ועבור אל החדר הבא.

בחדר הבא, סובב את שני הגלגלים שבכניסה, ורוץ קדימה מבלי שהגז יפגע בך. אם תפנה דרומה ותרד במדרגות, תגיע למקום סודי, בו תקבל 10 נקודות קסם, 15 נקודות חיים, ועלה תלתן אחד. אחר כך צא מהחדר הסודי, וחזור למקום בו היית. לך אל הבלטה הכי קרובה לקיר, עשה עליה "אקשן", ותגלה שהיא מעלית. הרוג את החייל שלמעלה, ותוך התעלמות מהגלגל שם (שסתם ידליק עוד נקודת גז), קח תנופה, וקפוץ אל הפלטפורמה שממול. במצב רגיל, המשך דרומה ואחר כך מזרחה אל עבר הפינה של החדר, קפוץ על ה"מדרגות", וקח את המפתח מהתיבה האדומה.

קפוץ מעל הצינורות האדומים, פתח את הדלת, ועבור לחדר הבא. הרוג את החייל וקח את המפתח. החדר הזה הוא קצת קשה, ואני לא יודע אם זה אפשרי בכלל לעבור אותו בלי להיפסל אפילו קצת. פלס את דרכך במעלה המדרגות, והשתדל להיפגע כמה שפחות מהגז. במקרי חירום, פנה אחורה, וכך כשתיפגע, תעוף קצת "אחורה"- כלומר קדימה. כשתגיע למסוע הנייד, עלה עליו במצב התגנבות- כך לא תיפגע מהגז שבדרך. כשאתה בצד השני, פתח את הדלת ועבור לחדר הבא.

זהו החדר האחרון בבית הזיקוק. תחילה אפשר לקפוץ אל בין הצינורות, ולקבל שם 10 סוכריות חיים, אשר בוודאי איבדת בחדר הקודם. כעת לך לקצה הרציף, וקפוץ קדימה (אל תפיל את עצמך במקום, כי אז תיפגע מהגז). סובב את שני הגלגלים, רד למטה, והרוג את השומר. עכשיו תגלה שהשער נעול- ושהמפתח נמצא אצל הטכנאי הפרנקו שמסתובב ליד המדרגות. כדי להרוג אותו, קפוץ על משאבת הגז הקרובה, חכה שהוא יעבור במסדרון, ופשוט זרוק עליו את כדור הקסם, עד שהוא מת. לאחר שימות, זרוק שוב את כדור הקסם, והוא יתמגנט אל המפתח, מה שיביא לך את המפתח. רד למטה, פתח את השער, והרוג את הכלבים. אם תדרוך על כל החרא שהם השאירו, תקבל עלה תלתן (כן, כן, הצרפתים האלה עם הדמיון שלהם...). עלה במדרגות, ומייד יבוא אליך חייל פרנקו. הרוג אותו ותקבל מפתח, אבל אל תשתמש בו בשביל לצאת מהחדר! במקום, המשך במעלה המדרגות, ופתח את הדלת שלמעלה (בהזדמנות גם תסובב את הגלגל שמולה, בשביל למנוע את פריצת הגז שבדרך).  בפנים תמצא את מיכל הדלק המיוחל. קח אותו, קח מפתח מהתיבה האדומה, וצא מהבניין. תמצא את עצמך בחוץ, במקום בו התחלת. רד למטה, קפוץ על הצינור הקטן שליד הבניין, ומשם אל הגדר והחוצה.

אם אתה כבר באי הפרנקואים, זוהי הזדמנות טובה גם למצוא את חלק מפתח של הפרנקואים.

 


אחורהקדימה

בחזרה לתפריט