הבסת "נזיר האופל"

מפות רלבנטיות: אי החגיגה

אז עכשיו אנחנו יודעים שנזיר האופל אינו באמת נזיר האופל, אלא רק מתחזה. ועוד איזה מתחזה- דוקטור פאן-פרוק בכבודו ובעצמו. אין ברירה, אלא ללכת ולהרוג אותו בעצמנו.

עכשיו, יחד עם הפסל, עלו גם עמודים מן האדמה. לך לעמוד הנמוך ביותר (ראה תמונה), וקפוץ ממנו אל העמוד הבא ואל זה שאחריו, עד שתגיע לעמוד גבוה מספיק לקפוץ ממנו אל ספר 10,000 השמות. ממנו קפוץ אל היד של הפסל של נזיר האופל, וכנס אל הפסל מאותו מקום שפאן-פרוק נכנס אליו. כאן מתחיל הקטע הקשה ביותר במשחק, בעיקר בגלל שמדובר, מה לעשות, בקטע האחרון. תפגוש שוב יצורים שכבר קיווית לא לפגוש יותר, כמו גרובואים ורביבאנים משובטים. כישוף ההגנה, אם יש לך אותו, יהיה כאן מאוד שימושי.

תחילה, לך למכשפים שבקצה החדר, ותראה אותם כלואים בתאים שלהם. הסתכל על המסכים שלידם- צריך למצוא את הצירוף המתאים בשביל לשחרר אותם. כאשר המסך הושחר, זה אומר שהצירוף מתאים בינתיים. כאשר הוא עם "שלג", זה אומר שטעית. בשביל לאפס את הבחירה, לחץ על הכפתור שליד. שחק קצת ותנסה לגלות בעצמך את הצירוף המתאים. אם לא תצליח, תדע שהצירוף, משמאל לימין, הוא 2,1,4,3. אחר כך לך לידית שמימין למכשפים ומשוך אותה. המכשפים ישתחררו, ויפתחו עבורך חור בסורגים.
שים לב: הקטע הזה במשחק מופיע אך ורק בגרסה האירופאית של המשחק. בגרסה האמריקנית, משום מה, הוא נשמט, והחור בסורגים מופיע כבר.

היכנס לחור ועלה במעלית. הקשב לשיחה עם פאן-פרוק, ואחר כך חזור ורד במעלית. לך אל מול הכלוב, הרוג את הגרובו המשובט, ורד בחור שמאחוריו. פנה ימינה, ורד במדרגות. הגרובו המשגר טילים קשה מאוד להריגה, וכנראה שתיאלץ להשתמש בטבעת הברק. אחרי שהרגת אותו, קח את המפתח שהוא השאיר, וחזור למקום בו נפלת לכאן. פתח את השער, והרוג את שני הגרובואים המשובטים (אין ברירה, אחרת החור שברצפה לא ייפתח). לאחר שהחור נפתח, תיפול פנימה.

רד במדרגות, הרוג את הגרובו משגר הטילים, וקח את המפתח. חזור למעלה, פנה ימינה ופתח את השער. רוץ למטה במדרגות, והרוג את הרביבאנים המשובטים (אפשר להפיל אותם ללבה). פאן-פרוק יחתוך את החבל, והילדים ייפלו ללבה! בכל זאת, יש להרוג אותו תחילה. למטה במדרגות, תמצא שיבוט של פאן-פרוק. הבא את שניהם לאותו מסך, והשתמש בטבעת הברק כדי להרוג את שניהם. לסיום, רוץ על הלבה, וצפה בסרט הסיום המרשים.

 

זו ההזדמנות להודות לאדליין, על שיצרו משחק כה נפלא, אשר לנצח ייחרת בליבי כמשחק האהוב עלי ביותר בכל הזמנים.

 

 


אחורה

בחזרה לתפריט