אודות המדריך

את הפתרון המודרך הזה התחלתי לכתוב בינואר 2006, כחלק מהעבודה שלי באתר התרגום העברי של משחקי הרפתקה קטנה גדולה. מלכתחילה היה ברור לי איך אני רוצה שייראה המדריך, לא רק מבחינה ויזואלית, אלא גם מבחינת התוכן. חלק גדול מן המדריך מבוסס על האתר הבאר של סנדל, אשר למעשה לא היה באוויר מאמצע 2003 עד מרץ 2006. כמעט כל התמונות של המדריך שלי נלקחו מהאתר הזה (למעט שני החלקים האחרונים, להם לא הספקתי לשמור את התמונות). את המדריך עצמו כתבתי עוד לפני חזרת האתר לאוויר, אך מכיוון שצירופו לאתר התעכב, "הבאר של סנדל" הספיק לחזור מאז. אז תודה רבה לך "קירון", על המדריך המצויין שכתבת, ששימש לי כמודל כאן.

חוץ מהמדריך, גם את רעיון המפות לקחתי משם (אף על פי שאני בטוח שלא הוא זה שהמציא את הרעיון). כמובן, שאת אלה שבאתר עם התיאורים בעברית עשיתי אני, אך רק את הכיתובים עצמם. את רוב המפות לקחתי מהאתר Simon's LBA 2 World, וגם מכמה מקומות אחרים ששכחתי (חיפוש תמונות בגוגל בעיקר, ויסלחו לי המקורות שלא ציינתי).

עוד מקור אחד קטן אך גדול הוא רשת כדור הקסם (The Magic Ball Network), אשר ממנו הסתפקתי בלגנוב את האייקונים של הפלנטות.

בקשר למדריך עצמו, השתדלתי לכתוב אותו כמו שאדליין התכוונו שתשחקו את המשחק, בלי יותר מדי רמזים מקדימים. למשל, לא לגלות לכם שאתם צריכים למצוא כפפת וואנים בקטע של מכרה המרגליות, אלא רק במקום המתאים לכך (כלומר, בהסבר איך למצוא את חלק המפתח של המוסקיבים). יש לי הרגשה שמי שהולך לעקוב אחרי המדריך הזה צעד צעד, ולעשות מילה במילה מה שכתוב בו, ירצה להרוג אותי לפעמים מהסיבה הזאת. מצד שני, היו לי אך ורק כוונות טובות בסגנון הזה של הכתיבה; רציתי להראות לשחקנים את הדרך הטובה ביותר ליהנות מהמשחק, ולהרגיש כמה שיותר את האווירה הנפלאה שלו. כמובן, יש שיטענו שהדרך הטובה ביותר ליהנות ממשחק היא בלי מדריך בכלל, אך אם מישהו כבר מגיע לכאן בחיפוש אחר עזרה במשחק, למה לקלקל לו את הכל?

אז תיהנו מהמדריך, ולא פחות חשוב, מהרפתקה קטנה גדולה, שני משחקי המחשב הטובים בהיסטוריה.
~ מור שמש